AnseGarage.com,2013 yılının, mobilyanın dikey e-ticaretinde yer alan “mobilyanın outleti” konseptiyle faaliyete gösteren, sektörün yeni ve iddialı oyunculardan. 2013ün başında açılan AnseGarage.com, 40 yılı aşkın mobilya sektöründe faaliyet gösteren Ömer İNAL tarafından hayata geçirildi. AnseGarage.com’un kurucusu Ömer İNAL ile AnseGarage.com’u, iş modelini ve sektöre getireceği farklılıkları konuştuk. 

 

İnsanların mobilyaya dokunarak ve görerek alma alışkanlıklarının olduğu günümüzde mobilyanın eticaretini yapma fikri nereden aklınıza geldi?

AnseGarage.com, global dünyada ticaretin sanal olarak hızla artmasına kayıtsız kalmamamız gerektiğine karar verdiğimiz noktada “mobilyanın outleti” sloganıyla ortaya çıktı. Mobilya ve dekorasyon ürünleri, tecrübemizin olduğu sektör olunca, zor ve zahmetli olmasına rağmen başladık. Sanal dünyanın çok daha geniş kitleler tarafından takip edilmesi ve etkili oluşu, günümüzde alışveriş alışkanlıklarının önemli ölçüde değişmesi, insanların artık günlerce-saatlerce alışverişlere zaman harcayacak vakitlerinin olmaması, doğru ürünleri bulmak için artık mağaza mağaza gezmek istememeleri, yerini online alışveriş sitelerindeki vitrinlerde dolaşmaya bıraktı.

AnseGarage.com’da müşterilerimize doğru ürünleri, doğru görseller ve doğru bilgilerle ekranlarına yansıtıyoruz. Müşterilerimiz, çok hızlı ve pratik şekilde AnseGarage.com reyonlarında dolaşarak ilgilendikleri ürünler hakkında sitemizden bilgi alabiliyor, telefonla destek hizmetimizden yararlanabiliyor ve gönül rahatlığıyla satın alma kararlarını verebiliyorlar.

Ayrıca AnseGarage.com ünlü mobilya markalarının outleti olması nedeniyle de Türkiye’nin her yerindeki mobilya alacaklara bu ünlü markalara ulaşma imkanı sunuyor.

Mobilyanın outleti ne demek?

AnseGarage.com’un mobilya outlet sistemi, önemli mobilya üreticisi ve dağıtıcısı olan firmaların serisini tamamlamak üzere olan ürünleri, arge ürünleri, tekil kalmış ürünleri , bazen çok az hasarlı ürünleri  ve de stok fazlası ürünlerini piyasa fiyatlarının önemli miktarda altında Türkiye’nin her yerine sunduğumuz sistemimizdir.

ansegarage2

Garage ismi yurtdışında sıkça karşılaşılan garage mantığındaki satışları çağrıştırıyor. Siz bu ismi verirken hangi etkenleri gözettiniz?

Bizim de yola çıktığımız noktalardan biri de yurt dışında garage satış mantığıdır. Uzun vadeli hedeflerimizden biri markamızın global pazarda yer alması olmasından dolayı İngilizce isim daha mantıklı gelmektedir.

 

Ünlü markaların outlet ürünlerini satmak tüketiciler için neden avantajlı?

Tüketiciler ünlü markalardan beğendiği bir ürünü bütçe sıkıntısı dolayısıyla alamadığı zaman o ürün AnseGarage.com en az %40 fiyat avantajı ile sunmaktadır. Bu avantajlar bazen %70 lere kadar çıkması tüketiciye ciddi avantajlar sağlamaktadır. Tabi bir de AnseGarage.com’un Türkiye’nin her yerindeki mobilya severlere bu ünlü markalara ulaşma imkanı sunması da yadsınamayacak bir avantaj.

 

AnseGarage.com’da şu an hangi ünlü markalar satışta?

Bizim için önemli yatırımlarla sektörde yer alan tüm firmalar önemli markalardır ancak global dünya da markasına ürün, tasarım ve hizmetleriyle  değer katan firmalar daha yukarda yer almaktadır. Bu markalarımız mobilya üreticileri Lazzoni, Enne, Voga, Sherwood, Origami, Teleset, Kuta, Grand, Firintaş, Fuga, Kessa, Vanna, aydınlatmada Ekenci, Güngörler, halıda Halıcızade aksesuarda Decoshop, Wenge gibi markaların yanında her geçen dönemde yeni markalar ilave edilmektedir.

ansegarage1

Türkiye’de mobilyanın e-ticarette alıcısı var mı? Mobilyanın e-ticaretine nasıl bakıyorsunuz?

E ticaret sadece ülkemizde değil tüm dünyada geleceğin sektörüdür. Şu an rakamlar özellikle ülkemizde toplam ticaretin içinde e ticaretin sadece %3 olduğunu göstermektedir. E ticaret internetin olduğu her yeri mağaza mantığına çevirmiştir ve mobilya da ürün ve hizmetinizi ortaya çıkarır ve fark yaratırsanız müşteriniz beklentinizin çok üstünde olacaktır. Günümüzde her geçen gün artan rakamlar bunun en güzel ispatıdır.

 

AnseGarage.com mobilya dekorasyon anlamında Türk e-ticaretine nasıl katkılar sağlayacak?

Sanal dünyada amaç hep daha çok tüketiciye ulaşmak, bilgilendirmek ve satın alma işlemlerini kolaylaştırmaktır. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman sektör dinamiklerine katkımız daha fazla olacak hem üreten hem de hizmet veren katma değer yaratacaktır.

 

AnseGarage.com’da satılan ürünlerin cazip fiyat avantajının olmasını neye bağlıyorsunuz?

AnseGarage.com’un temel amacı önemli markaların ürünlerini daha makul fiyatlara tüketiciye ulaştırmaktır. Sektör tecrübemizi markalarla olan ilişkilerimizle birleştirerek fiyat avantajlarıyla makul alım rakamlarını yakalıyor ve piyasamıza göre çok düşük karlarla satış tutarlarınının uygun olmasını sağlıyoruz.

ansegarage3

AnseGarage.com’da satılan ürünlerin devamı var mı? Yoksa tekil ürünler mi?

Stoklarda çok fazla olmasa da devamı olan ürünler var ancak mobilyanın outleti mantığında genel olarak ürünlerden sadece bir adet bulunmaktadır.

 

AnseGarage.com’un aylık sepet ortalaması ne durumda?

Planlamalarımıza ve hedeflerimize doğru olması gerektiği gibi ilerliyoruz, amacımız sağlam altyapıya sahip güçlü bir sistem kurabilmek.

 

AnseGarage.com ürünlerini fiziksel olarak görmek isteyen müşterileriniz için showroomunuz var mı?

AnseGarage.com 4000 metrekarelik mağazısıyla da Ankara Çayyolu ANSE MDM içinde hizmet vermektedir.

ansegarage4

AnseGarage.com online satış sitenizde hangi ödeme seçeneklerini sunuyorsunuz?

AnseGarage.com’da nakit havale ve kredi kartlı ödeme seçeneklerimiz ile hizmet vermekteyiz. Online alışveriş mağazamızda aynı zamanda kredi kartlarının dönemsel kampanyaları ile taksit avantajları da sunulmaktadır.

 

AnseGarage.com’un gelecek planlarında neler var? Hedefiniz nedir?

Hedeflerimiz ve planlarımızı her zaman ekonomik gerçekleri gözeterek ve piyasa geçmiş tecrübelerimize göre orta ve uzun vadeli yapıyoruz. Her zaman öncelikli hedefimiz müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan, hizmet anlayışı açısından farklı olan bir sistemde hizmet vermek. Bunu başardığımız zaman satış hacmi ve karlılık bizleri ve ekibimizi istenilen noktada tutacaktır.

 

Mobilya.net.tr ekibi olarak Sayın Ömer İNAL’a teşekkür ederiz.