Gün boyu sağlık için sağlık dolu bir gece, sağlık dolu bir gece için doğru yatak tercih edilmeli. Yapılan kapsamlı araştırmalar, gün boyu karşılaştığınız her iki yetişkinden birinin uyku sorunları yaşadığını saptamıştır. Bunun psikolojik ve fizyolojik kökenleri olabileceği gibi bazılarının yatak değişimiyle ortadan kaldırılabildiği biliniyor. Özellikle, bel, boyun, omur ve sırt ağrılarından veya osteoporozdan yakınanlar, ortopedik ve romatizmal hastalıklara bağlı rahatsızlıklar yaşayanlar, doğru bir yatak seçimiyle daha sağlıklı bir hayata kavuşabilir. Yaşı ilerlemiş olanların, egzersiz yapmayanların, aşırı kilolu olanların, sürekli masa başında çalışanların ve gün boyunca duruş / oturuşuna dikkat etmeyenlerin sağlığı için onlara uyku kalitesi sağlayacak bir yatak seçmeleri gerekiyor.

Her on kişiden sekizinin bel ağrısından yakındığı günümüzde, bu sorunları oluşmadan ortadan kaldırmak amacıyla kullanabilecek yataklar, omurgamız için en ideal koşulları sağlayanlardır. Bunlar, Doğtaş ürünlerinde olduğu gibi omurganın şeklini korunmasını sağlayan modellerdir. Uygun bir yatakta omurga şekli korunduğundan disk kayması ve sinir sıkışması gibi sorunların ortaya çıkmasını engeller. Bunlara bağlı olarak ortaya çıkan ağrı ve diğer endikasyonları hafifletir. Bun rahatsızlıkların yanı sıra kalp ve tansiyon hastaları da yatak konusunda dikkatli ve özenli davranması gereken kişiler arasında gösteriliyor.

Mobilya sektöründe senelere yayılan birikimini artık yatak konusuna da taşıyan Doğtaş, en şık mekânlardan en mütevazı olanlarına, her evde kendine yer bulmak için dört farklı ürün kategorisinde yataklar üretti. Her biri sağlığınıza ve yaşamınıza katkı sağlayacak Doğtaş Yataklar, Exclusive Serisi’nden en uygun fiyatlı olan Life Serisi’ne kadar gereksinim ve beklentilerinizi karşılayacak birçok seçenek sunuyor. Ayrıca alanında uzman olan Doğtaş Yatak Satış Danışmanları, Doğtaş Yatak Koleksiyonu’ndan en uygun yatağı tercih etmek üzere müşterilerine showroomlarında danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi için http://www.dogtas.com.tr/Kurumsal/52/Dogtas_Yatak